SEO hizmetleri, Arama Motoru Optimizasyonu’nun kısaltmasıdır. SEO hizmetleri, Google gibi arama motorlarından yapılan arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak ve sitenize büyük bir giriş elde etmek için yapılan genel bir terimdir.

Unutulmamalıdır ki “SEO” sıralamalarda yükselmek değil, arama motorlarının sitenizi anlamasına ve doğru sonuçları yansıtmasına yardımcı olmaktır.

Arama sonuçlarında yükseltme

yalnızca optimize edilmiş bir sonuçtur. Özünde, sıralamayı yükseltmek yerine arama motoru robotlarının ve arama kullanıcılarının anlayabileceği ve kullanabileceği kolay bir site/sayfa oluşturmak gerçek SEO ölçüsüdür.

Nasıl bir seo hizmetlerinden faydalanmak istersiniz

SEO hizmetleri söz konusu olduğunda, insanlar genellikle sitelerinin arama sonuçlarındaki sıralamasını yükselteceklerini düşünürler, ancak bu bir hatadır.

SEO , kullanıcılara faydalı bilgiler sağlayabilmek ve arama motorlarını bundan haberdar etmekle ilgilidir .

SEO hizmetlerinin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

SEO ölçümlerinin sıralamayı yükseltmek değil, arama kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu bilgileri kolay anlaşılır bir şekilde özetlemek ve kullanımı kolay bir site oluşturmak anlamına geldiğinden bahsettim.

Şimdi, SEO hizmetleri almanın avantajlarını ve dezavantajlarını yeniden teyit edelim. SEO hizmetleri almanın erdemi ①: Müşterileri istikrarlı bir şekilde çekmeye devam edebilir

SEO hizmetleri almanın ilk değeri, müşterileri istikrarlı bir şekilde çekmeye devam edebilmemizdir.
Bir kez üst sıralarda yer aldığında ve istikrarlı bir konum oluşturabildiğinde, uygun maliyetli bir müşteri çekme kanalı olarak müşteri çekme varlığı haline gelecektir.

Bundan sonra, çok fazla para harcamadan müşteri çekmeye devam etmek mümkündür.
Yüksek rütbe görüntülendikten sonra düzenli olarak gözden geçirirken yüksek rütbeyi korumayı hedefleyelim.

SEO hizmetleri almanın avantajları

Son derece doğru potansiyel müşterilerle iletişim kurabilirsiniz. İkinci fayda, “son derece doğru beklentilere ulaşabilmek”tir .

SEO, sitenizi arama yapan (= bağımsız) kullanıcılara gösterme şeklidir ve pull type adı verilen bir reklam yöntemidir.
Müşteri çekme tipinin özelliği, müşterilerin ürünleriyle ilgili anahtar kelimeleri zaten aradıkları için zaten kendi ürünleriyle ilgilenmeleridir.

Müşteriler ciddi olarak satın almayı düşünmeye başladıklarında, kullanıcılar zaten sitelerinin içeriğine göz attıkları için, satın almadan önceki aşamadan ilişkiler kurmak mümkündür.

SEO hizmetleri almak Orta ve uzun vadede reklam maliyetlerini düşürür

Üçüncü değer ise “orta ve uzun vadede reklam maliyetlerinin azaltılabilmesidir.
SEO’da, bütçenizi kullanıcılarınız için faydalı içerikler oluşturmak için harcarsanız, siz kendiniz silmediğiniz sürece içerik olarak kalır, böylece paranız boşa gitmez. Bu nedenle uzun vadede reklam maliyetleri düşürülebilir.

İnternet reklamcılığı genellikle anlaşılması kolay bir karşılaştırma olarak verilir.

İnternet reklamcılığı genellikle bütçenizi harcadığınız anda sonuç verir, ancak para harcamazsanız, o noktada müşterileri çekmeyi bırakırsınız, sözde bir kenara atma durumu.

SEO, önlemlere başladıktan hemen sonra sonuç üretmez, ancak belirli bir seviyenin üzerinde sonuçlar ürettiğinde, daha sonra maliyet yatırımı yapmayı bıraksa bile müşteri çekmeye devam edebilir.

Bu farkı anlayın ve pazarlama stratejinize uygun bir yöntem seçin.

SEO hizmetleri ve beklentileriniz

SEO’nun en büyük ve tek dezavantajı, sonuç almanın genellikle zaman almasıdır. Halihazırda kendi siteniz olsa bile, Google’ın siteyi doğru değerlendirmesini sağlamak.
SEO dahili hizmetleri, kullanıcılar tarafından değerlendirilecek ve Google tarafından yapılacak içeriklerin oluşturulması gibi uygulanması gereken birçok şey var. değerlendirilmesi gereken zaman.

İyi sonuçlar almanın yaklaşık yarım yıldan bir yıla kadar sürdüğü kabul edilmelidir. Bu nedenle, sadece SEO için değil, kısa sürede sonuç veren İnternet reklamcılığı için de sıklıkla kullanılır.

Pazarlama hizmetlerini öngörerek düşünürseniz, zaman alsa da nihai müşteri edinme maliyetini azaltabilecek SEO hizmetlerini dikkate almanızı isterim.

Sıralamanın SEO tarafından belirlendiği mekanizma SEO’ya başlamadan önce, Google gibi arama motorlarının sıralamayı nasıl belirlediğinin mekanizmasını anlayalım.

Google, siteyi “tarama” ile tanır

Her şeyden önce, tarayıcı adı verilen bir sayfa yükleyen bir robot , sitenin varlığını tanımak için devriye geziyor .

Tarayıcılar sürekli olarak Web’de bulunan siteleri arar ve keşfeder. Devriyelerin sıklığı sitenin boyutuna bağlı olarak değişir, ancak bir sitenin içeriği ne kadar fazlaysa, o kadar sık ​​taranır (sayfalar tarayıcı tarafından tanınır).

Tarayıcı, site tarafından herhangi bir işlem yapmadan sayfayı otomatik olarak tanıyacaktır ancak sınırlı bir süre için etkinlik sayfasını hızlı bir şekilde bulmak isterseniz arama konsolundan tarama isteği gönderebilirsiniz.

Sayfayı “Index” ile veritabanına kaydedin

Tarayıcı sayfayı tanıdıktan sonra, SEO’da anahtar indeksleme yapılır, seo hizmetleri konusunda daha fazla makale okuyun.

Dizin oluşturma, tarayıcılar tarafından toplanan bilgilerin Google’ın veritabanına kaydedilmesi anlamına gelir.
Basitçe söylemek gerekirse, toplanan bilgiler her kategori için anlaşılması kolay bir şekilde Google kitaplığına kaydedilir.

Yalnızca sayfa dizine eklendikten sonra siteniz arama sonuçlarında görünecektir. SEO’da ilk adım olarak, sayfalarınızın dizine eklendiğinden emin olmak önemlidir.

Biraz daha detaylı anlatmak gerekirse eğer canonical tag yanlış belirtilmişse yada noindex tag vs var ise doğru indexlenmeyecektir, o yüzden siteyi yayınlamadan önce kontrol edelim.

İndekslemeden sonra, daha yüksek sıralamayı hedeflemek için sitenin iç yapısını iyileştirmeye ve içeriğin kalitesini iyileştirmeye odaklanacağız.

Bir makale yayınlarken indekslemeyi unutmayın

Bir makale yayınladıktan veya düzeltmeler yaptıktan sonra indeks başvurusunda bulunmak önemlidir.

Bir makaleyi yayınlamak, Google’ın onu hemen otomatik olarak dizine ekleyeceği anlamına gelmez. Bazı durumlarda makale yayınlandıktan birkaç gün veya bir ay sonra indekslenmeyebilir.

Bunun olmasını önlemek için , makale yayınlandığında ve düzeltildiğinde arama konsolunda “URL dizine eklenmesini talep etmek” önemlidir .

Dizine ekleme talebinde bulunarak Google tarayıcılarının tercihli olarak gelmesini isteyebilirsiniz. Sıralamadığını düşündüğünüz bir makale dizine eklenmemiş olabilir, bu nedenle makaleyi yayınlarken veya değiştirirken dizine eklenmesini istemeyi unutmayın.

Aşağıdaki makale, arama konsolunda nasıl dizin isteneceğini açıklar. Arama konsoluna kaydolmadıysanız, lütfen bu süre içinde kayıt olun.

Arama sonucu ekranına yansıyan (sıralama)

Bir kullanıcı arama yaptığında, bilgiler dizine eklenen bilgilere dayalı olarak en alakalı bilgilere göre sıralanır.

Burada sıkça duyulan ” algoritma (değerlendirme standardı) ” , alaka düzeyi sıralamasına yansır.

Algoritma günden güne dalgalanıyor ve bir kez en üstte gösterilse bile kalıcı olarak en üstte görüntülendiği ve sıralamanın sürekli değiştiği anlamına gelmiyor.

SEO hizmetleri tarafından alınan gerçek önlemler nelerdir?
SEO hizmetleri için gerekli düşünceler

Google, kullanıcıyı ilk sıraya koyar ve kullanıcının en çok istediği bilgileri arama sonuçlarında göstermeyi amaçlar.

Anlamayı kolaylaştıran “Google’ın sahip olduğu 10 gerçek” kavramıyla tanışın. “Google’ın sahip olduğu 10 gerçek” nelerdir?

Şirket kurulduktan birkaç yıl sonra Google “10 gerçek” listeler ve bunları şirketin politikasının göstergeleri olarak kullanır.

Aynı şey SEO hizmetlerindeki bu “10 gerçek” için de söylenebilir, bu nedenle gelecekteki SEO hizmetlerinde “10 gerçeğin” farkında olmak önemlidir.

  • Kullanıcıya odaklanırsanız, her şey takip eder.
  • Bir şeyi çok iyi yapmak en iyisidir.
  • Hızlı, yavaştan iyidir.
  • Web’de demokrasi işe yarıyor.
  • Sadece bilgisayarınızın başındayken bilgi bulmak istemezsiniz.
  • Yanlış yapmadan para kazanabilirsiniz.
  • Dünyada hala çok fazla bilgi var.
  • Bilgi ihtiyaçları tüm sınırları aşıyor.
  • Takım elbise olmadan ciddi bir şekilde çalışabilirsiniz.
  • “Harika” yeterli değil.

SEO hizmetleri için bazı teknik özel bilgilerin gerekli olduğunu düşünebilirsiniz, ancak gerçekte odak kullanıcı üzerindedir. SEO’da her zaman “Kullanıcıların istediği bilgiyi, kullanıcıların istediği biçimde sağlamak mümkün müdür?” diye düşünün.

SEO hizmetleri almak için genel akış

SEO hizmetleri alınırken genel akış şu şekildedir.
Öncelikle genel akışı anlayacağım ve ardından SEO önlemi olarak ne yapılması gerektiğini anlatacağım.

Çeşitli ölçüm araçlarının ayarları SEO yaparken öncelikle şu anki site performansını kavramak için çeşitli araçlar ayarlayalım, şu an hangi anahtar kelime giriş alıyor, kaç tane giriş var gibi.

Ayarlanması gereken araçlar olarak “Google Search Console” ve “Google Analytics”i tanıtacağız. Bunların ikisi de Google tarafından resmi olarak sağlanan araçlardır ve sitenizdeki SEO’yu analiz etmek için uygundur.
Bu araçları kullanarak SEO sorunlarını belirleyebilecek, hizmetleri planlayabilecek ve etkilerini ölçebileceksiniz.

Google arama konsolu

Google Search Console, kullanıcıların hangi anahtar kelimelerin görüntülendiği ve ne kadar giriş yaptıkları gibi siteye girene kadarki davranışlarını analiz etmenizi sağlayan bir araçtır.

Ayrıca sayfanın dizine eklenip eklenmediğini ve kullanıcı deneyimiyle ilgili metrikleri de görebilirsiniz. Ayar yöntemi için aşağıdaki makaleye bakın.
Mevcut sitenin sonuçlarına bakarak SEO hizmetleri alınacak anahtar kelimelere karar vereceğiz.

Ulaşmak istediğiniz sitenin amacına verimli bir şekilde yaklaşabilecek anahtar kelimeleri seçelim. Genel olarak, büyük arama hacmine sahip anahtar kelimeler.
Eğer en üstte görüntülenebiliyorlarsa büyük bir girişe sahip olacaktır, ancak birçok çakışma vardır ve bunları en üstte göstermenin zorluğu yüksektir.

Öte yandan, küçük arama hacmine sahip uzun kuyruklu anahtar kelimeler olarak adlandırılan anahtar kelimeler için, en üstte görüntülendiğinde beklenen giriş sayısı çok büyük değildir, ancak rekabet azdır ve en üstte görüntülenme zorluğu o kadar yüksek değildir.

SEO’da giriş, genellikle sayfalar (içerikler) eklenerek/değiştirilerek elde edilir.

Bunun nedeni, sayfanın (içeriğin) kullanıcının istediği gibi olup olmadığına (kullanıcının arama amacını karşılayıp karşılamadığına) bağlı olarak Google’dan gelen derecelendirmenin değişmesi ve arama sıralamasının değişmesidir.

Bu nedenle, buradan kullanıcının arama amacını karşılayan sayfalar (içerikler) oluşturacağız. Müşterileri çekmek için makaleler yazıyoruz ve bazen EC sitelerinde ürün sayfasının en üstüne çıkmayı hedefliyoruz. Bu alan sitenin amacına bağlıdır.

SEO hizmetleri ile üst düzey bir görüntü elde etmeyi hedefliyorsanız, kullanıcıların istediği bilgileri, kullanıcıların istediği formda sunabiliyor musunuz?

Kullanıcının istediği bilgiyi kullanıcının istediği formda sunabilmesi için aşağıdaki açılardan düşünmek kolaydır.

Her bir öğenin detayları daha sonra açıklanacaktır, bu yüzden “SEO bilinçli içerik oluştururken bastırılması gereken bir nokta var mı?” Anlayabiliyorsanız yeterlidir.

Çeşitli seo hizmetlerinin uygulanması

Makale gibi içerikler eklerken SEO için gerekli iç ve dış hizmetleri uygulayacağız.

Aşağıda, SEO’nun dahili ve harici hizmetlerinin bir incelemesi yer almaktadır.
Dahili önlemler = Google’ın sayfaları / siteleri doğru şekilde tanıması / değerlendirmesi için ölçümler
Dış ölçüler = Dış içerikten sayfa/siteden bahsedilerek firma sayfasının/sitesinin yüksek oranda değerlendirilmesi için ölçüler

Tedbirleri uygularken hangi göstergelerin iyileştirilmesi gerektiğini, hangi seviyenin belirlenmesi gerektiğini ve olumsuz etkisi olan herhangi bir gösterge olup olmadığını kontrol edin.

Bu makalenin ikinci yarısında belirli hizmetleri tanıtacağız, ancak aşağıdaki makaleleri de okuyarak anlayışınızı derinleştirebilirsiniz.

Hizmetlerin sonuçlarının gözden geçirilmesi Hizmetleri uyguladıktan sonra rakamlardaki fiili değişiklikleri kontrol edelim.

Hizmetlerin ne zaman uygulandığının ve o zamandan bu yana değişen göstergelerin nasıl değiştiğinin kaydını tutun ve bunların sonuçlarını değerlendirin.

Sonuçlara dayanarak, bir dahaki sefere ne yapacağınıza karar verin ve bir sonraki önlem için kullanın.

Bir makale oluştururken, makalenin yayınlandığı tarihi ve arama konsolunda doğrulanabilen 4 göstergenin (tıklama, gösterim, tıklama oranı, sıralama) yayınlandıktan sonra ne kadar süreyle ve hangi seviyeye ulaştığını kontrol edin.

Üst düzey görüntüleme mümkün değilse, içeriği değiştirmek için yeniden yazmayı düşünmelisiniz.

Bu şekilde, PDCA uygulama hizmetleri döngüsünü uygulayarak, sonuçları kaydederek ve sonraki önlemlerde bunları kullanarak, SEO hizmetlerinin hedeflerine ulaşılmasına yaklaşacağız.

SEO hizmetleriyle nasıl devam edilir

Sitenizin daha yüksek görünmesi için gereken bir dizi SEO önlemi vardır. Google’ın 200’den fazla değerlendirme kriteri olduğu için tüm hizmetleri almak zor bir iştir.

SEO hizmetlerinin ana akışı aşağıdaki gibidir.

*Sıralamayı yükseltmek istediğiniz anahtar kelimeleri belirleme
*İçerik, iç ve dış perspektiflerden ölçümler
*Tedbirlerin sonuçlarına baktığımızda

Anahtar kelimeye karar verin

SEO hizmetlerinin ilk adımı olarak öncelikle önlem alınacak anahtar kelimelere karar verin.

Anahtar kelimelere karar vermeden önce: Tek ihtiyaca tek içerik fikri SEO’da öncelikle ele alınması gereken anahtar kelimelere karar verilir, peki siz anahtar kelimeler hakkında nasıl düşünüyorsunuz?

Burada bilmenizi istediğim şey, “tek ihtiyaca tek içerik” fikridir. “Bir ihtiyaca tek içerik” fikri, anahtar kelimeler farklı olsa da aynı ihtiyaçlar için aynı içeriği sağlama fikridir.

Örneğin, “SEO hizmetleri” ve “SEO hizmetleri” farklı anahtar kelimelerdir, ancak gerçekten arama yaptığınızda, arama sonuçlarında sıralanan sayfaların çok fazla değişmediğini ve aynı ihtiyaçları olduğunu görebilirsiniz.

Öte yandan, “SEO hizmetleri” için arama yaparsanız, üst kısımda farklı sayfalar görüntülenecektir. Bunun nedeni ihtiyaçların farklı olmasıdır. Böyle bir durumda bu ihtiyacı karşılayan içerikler hazırlayın.

Her sayfa için ele alınacak anahtar kelimelerin arama hacmi açısından ihtiyaçları temsil eden kelimeler olarak ayarlandığı bir imaja sahip olmak iyi bir fikirdir.

En uygun anahtar kelimeyi seçme

Sayfayı en üstte görüntülemek için öncelikle “Üst görüntü için hangi anahtar kelime kullanılmalıdır” karar vermelisiniz.

Ancak, karanlık bulutlarda anahtar kelimeleri seçseniz bile, sonuçları en üst düzeye çıkarmak zordur.

Anahtar kelimeleri teoriye göre seçelim. Alınacak anahtar kelime seçiminin akışı aşağıdaki gibidir.

SEO hizmetleri için aday olan anahtar kelimeleri belirleme → Gerçekten önlem alan anahtar kelimelere öncelik verme Karşı önlem adayı olan anahtar kelimeleri belirlemenin iki yolu vardır: (1) ana anahtar kelimeden genişletme ve (2) çatışmalardan keşfetme.

SEO hizmetleri için aday olan anahtar kelimeleri belirleme, Ana hedeflenecek anahtar kelimelerin seçimi;
Firmamız gibi SEO ve İnternet reklamcılığı operasyonları gibi web pazarlamasını destekleyen bir firmaysanız, ana anahtar kelimeler hizmetinizle yakından ilgili olan “SEO hizmetleri” ve “İnternet reklamcılığı” dır.

Bu ana anahtar kelime genişletileceği ve ilgili anahtar kelimelerle SEO hizmetleri alınacağı için, ele alınacak ana anahtar kelimenin, büyük arama hacmine sahip büyük bir anahtar kelime olması arzu edilir.

Eksen olacak ana anahtar kelimeye karar verdikten sonra anahtar kelimeyi genişleteceğiz. Anahtar kelimeleri genişletmenin üç ana yolu vardır.

Anahtar kelimeleri genişletmenin ilk yolu , kişilikten düşünmektir . Ana anahtar kelimeyi arayan kişinin somut bir görüntüsünü oluşturun ve kişinin karşılaştığı durumları ve sahip olabileceği endişeleri anahtar kelime olarak kullanın.

Google özelliklerinden yararlanın Arama kutusuna bir harf girdiğinizde, arama motoru ilgili anahtar kelimeyi önerecektir. Bu işleve öneri denir.

Özel araçlardan yararlanın, Aracı kullanarak aracı verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Anahtar kelimeleri bulun

Rakip medya tarafından edinilen ve şirketiniz tarafından alınmayan anahtar kelimeler varsa, bu anahtar kelimelerle içerik hazırlamak, girişi artırmak için bir fırsattır.

Ele alınacak anahtar kelimeleri daraltın Bir anahtar kelimeyi daraltırken o anahtar kelime ile önlem alırken elde edilebilecek etki ve ölçünün zorluğu açısından etkiyi daraltmak gerekir.

Mümkün olduğunca etkili ve daha az zor olan anahtar kelimelerle başlamaya çalışın. Arama hacmini görüntüleyin

Aramanın ne kadar yapıldığını gösteren arama hacmi , o anahtar kelime ile önlem alıp almamaya karar vermek için temel olarak kullanılabilir.

Ayda 1.000 kez aranan anahtar kelimeler ve sadece 10 kez aranan anahtar kelimeler için 1.000 kez aranan anahtar kelimelerle önlem alarak girişi daha da artırmanın mümkün olduğunu düşünebilirsiniz.

Öte yandan arama hacmi yüksek olan anahtar kelimeler popüler anahtar kelimelerdir ve diğer şirketler yeterli SEO hizmetlerini almaktadır. Bu nedenle üstte göstermenin zorluk derecesi de yüksektir.

Gerçek arama sonucu ekranını görüntüleyin Gerçek arama sonucu ekranına ve yüksek dereceli sitelere bakarak yüksek dereceli görüntülemenin zorluğunu görebilirsiniz.
Örneğin, Amazon ve Rakuten gibi süper büyük alışveriş merkezleri sıralanırsa, daha üst sıralarda yer almak daha zor olacaktır.

Site hedefine olan uzaklık Harekete geçmek için bir önceliğe karar verirken, site hedefine olan mesafeyi göz önünde bulundurmanız gerekir.

Öte yandan, hangi anahtar kelime SEO aracı “SEARCH WRITE” ile ilgilenen daha fazla müşteri çekecek? Doğru bakarsanız, her bir anahtar kelime için ilgili sayfadan içeriği karşılaştırmanız gerekir.

Hangisini önce alacağınız, giriş sayısını mı yoksa ARAMA YAZMA ile ilgilenen kullanıcıların akışını mı hedeflediğinize bağlıdır.

Gördüğünüz gibi anahtar kelimeleri daraltırken site hedeflerinize göre önceliklendirme gerekiyor. Yukarıdaki işlemde anahtar kelimeleri seçtikten sonra aslında önlemimizi alalım. İçerik ölçülerini, iç ölçüleri ve dış ölçüleri bu sırayla açıklayacağız.

SEO içerik hizmetleri

SEO içerik hizmetleri, sitede yayınlanan bilgilerin kullanıcılar için faydalı olmasını sağlamaktır.

Kullanıcılara faydalı, endişelerini gideren, bilmek istediklerini bilmelerini sağlayan içerikler kaliteli içerik olarak değerlendirilir.

Google’ın iyi içerik fikri nedir?; Google , “önce kullanıcı” yı savunuyor ve bu tutum SEO hizmetlerinde bile değişmiyor. Google, kullanıcılarımıza öncelikli içerik sunmamızı sağlamak için algoritmalarını sürekli olarak güncelliyor .

Google’ın arama sıralamasını belirlemesi için en önemli şey başta bahsettiğim “içerik kalitesi = kullanıcılar için faydalı” dır.

Google, arama kullanıcılarına harika arama sonuçları sağlamak istiyor, bu nedenle siteleri, onlar için yararlı olan içeriğe sahip olarak sıralıyor. Sonuç olarak, SEO ile uğraşan yayıncılar , kullanıcıları için benzersiz ve faydalı içerik sağlamanın her zaman farkında olmalıdır .

Yüksek kaliteli içerik sağlamak, sıralamanızı yükseltmenin en hızlı yoludur, ancak elbette site tasarımı da önemlidir. google ayrıca web yöneticilerine içerik ve kalite, uzmanlık, görüntüleme ve açıklama hakkında sorular sunar.

Aşağıdaki soruları kaliteli içerik kriterlerinden biri olarak cevaplamaya çalışın.
Kendi bilgi, rapor, anket ve analizlerinizi sağlıyor musunuz?
・ Konu (anahtar kelime) için kapsamlı olarak yeterli miktarda bilgi sağlıyor musunuz?
• Düşündürücü analizler veya ilginç bilgiler sağlıyor musunuz?
・ Alıntı yaparken, sadece kopyalamak veya yeniden yazmak yerine değer katıyor musunuz?
・ İşaretliyor musunuz, arkadaşlarınızla paylaşıyor veya tavsiye ediyor musunuz?
• Bilgi kaynaklarının kaynağını ve ilgili uzmanlığı netleştiriyor musunuz?
・ Site operatörünün bilgilerini ve siteyi çalıştırmanın arka planını yayınlıyor musunuz?
・ Teyit edilebilecek fiili hatalar var mı?
・ Tipografik hatalar veya tasarım çökmesi ile ilgili herhangi bir sorun var mı?
・ Alakasız reklamlar gösteriliyor mu?
-İçeriği mobilde görüntülediğimde içerik düzgün görüntüleniyor mu?

İçerik kalitesi söz konusu olduğunda akılda tutulması gereken bazı noktalar. Arama amacını yakalayan içerik oluşturun

Genel olarak, arama amacını yakalamayan üst düzey içeriği görüntülemenin zor olduğu söylenir. Arama amacı, kullanıcının arama davranışını hangi amaçla gerçekleştirdiği anlamına gelir.
Aslında en üstte görünen içeriği kontrol ederek arama amacını araştıralım ve kavrayalım ve buna göre içeriği oluşturalım.

Kullanıcıların aradığı bilgileri kapsamlı bir şekilde sağlayın, Google, yeterli bilgi sağlayan içeriği kaliteli içerik olarak kabul eder.

İçeriğinizin, kullanıcılarınızın aradığı bilgileri sağlayacak kadar kapsamlı olduğundan emin olun. Bir kılavuz olarak, zaten üstte görüntülenen içeriğe gerçekten bakmak iyi bir fikirdir.

En üst sıradaki içerik, Google tarafından yüksek kaliteli içerik olarak derecelendirilir, bu nedenle bilgilerin de kapsamlı olarak derecelendirilmesi olasıdır.

Ne tür bilgilerin gerekli olduğunu ve ne kadar değerlendirilmesi gerektiğini kontrol etmek iyi bir fikirdir.

Ancak, sadece bir referans olarak saklayın ve içeriği veya cümleleri bunaltmamaya dikkat edin. İçerik değerlendirme standardı hakkında bilgi sahibi olun

Seo çalışmalarında uzmanlık

Uzmanlık Site oluşturucuları ve içerik oluşturucuları tercihen belirli bir konuda uzmandır. “Uzmanlık” sorulur.

Otoriterlik Üçüncü bir tarafça değerlendirilebilecek içerik. Site yaratıcıları ve içerik oluşturucuları, belirli bir konuda derecelendirilmiş içeriğe sahip olmalıdır.

İçerik, makalenin yazarı veya kitabın yazarı gibi üçüncü bir tarafça alıntılanmalıdır.

Güvenilir Son derece orijinal olmalı ve kopyalanmamalıdır.

Ayrıca operatör gibi sitenin yaratıcısı açıkça belirtilir ve alanında uzman ise daha güvenilirdir.

Google, içerik ve site oluştururken bu üçünü dahil ederek, onu “yüksek kaliteli bir site” olarak değerlendirecek ve yüksek oranda değerlendirilecektir.

Profesyonel ve benzersiz içerik oluşturun Sonraki , kullanıcı bilincine sahip ve benzersiz içeriğin oluşturulmasıdır . Bu sefer getirilen gerekli SEO hizmetleri arasında en önemlisinin bu olduğunu söylemek abartı olmaz.

Peki arama sonuçlarında üst sıralarda çıkabilen içerik tam olarak nedir? Gerçeklere ve uygulamalı deneyimlere dayalı doğru bilgiler sağlayan içeriktir. Yalnızca kullanıcının ilgisini çekmek için gerçek dışı içerik barındıran veya güvenilir olmayan bilgiler içeren içerik, yüksek kaliteli içerik değildir.

Güvenilir olmayan bilgilerden veya doğru olmayan içerikten oluşan içerik, kullanıcı için zararlı bir site olarak kabul edilebilir ve önemli ölçüde düşürülebilir.

Böyle bir durumdan kaçınmak için , alana özel içerik sağlanması tavsiye edilir. Örneğin, kamu kurumları tarafından yapılan anketlerin sonuçlarının kullanılması da uzmanlığın artırılmasında etkili bir araçtır. Ancak, resmi metinler başka sitelerde de işlenir ve içeriği kapsanabilir.

Bu nedenle, kendi düşüncelerimizi ve gerçek deneyimlerimizi karıştırarak “benzersiz” kısmını tamamlayabiliriz. Yüksek kaliteli içeriğe ulaşmak için bu “uzmanlık” ve “benzersizliği” çoğaltmak önemlidir .

Bu şekilde kullanıcı bilinçli içerik oluşturmak, yalnızca daha yüksek arama sonuçları elde etmeyi amaçlamayacak, aynı zamanda dönüşümler üzerinde de olumlu bir etkiye sahip olacaktır. Yazının kalitesi, içerik SEO’sunda fark yaratan her şeydir

SEO dahili hizmetleri SEO dahili hizmetleri , Google’ın site bilgilerini doğru şekilde tanımasını sağlamak için alınan önlemlerdir.

İlk etapta dahili hizmetlerin gerekli olmasının nedeni, Google’ın sayfaları yukarıda belirtildiği gibi değerlendirdiği mekanizma ile ilgilidir. Google sayfayı derecelendirene kadar

1. Tarayıcı sayfayı keşfeder ve tarar
2. Sayfayı veritabanına kaydeder (indeksler)
3. Sayfayı değerlendirir

Dahili önlemler, yukarıdaki siparişlerin her birinin doğru bir şekilde yapılmasını sağlamalıdır.
İçeriğin kalitesi ne kadar iyi olursa olsun, Google tarafından keşfedilmezse veya doğru değerlendirilmezse en üstte görüntülenmesi zor olacaktır.

Sayfaları kolaylaştırın

Tarayıcıların sayfaları bulmasını kolaylaştırın Tarayıcının sayfayı keşfetmesi için, iç yapıyı tarayıcının sitenizde gezinmesini kolaylaştıracak şekilde tasarlamanız gerekir.

Dizin hiyerarşisini düzenleyin Dizin yapısında dikkat edilmesi gereken iki ana şey vardır.
1. Aynı tema üzerinde bir araya getirin
2. Dizin yapısını çok derin yapmayın

Dizininizi basit ve kolay bir şekilde oluşturun. Dahili bir bağlantı kurun. Google tarayıcıları, sayfaları taramak için bağlantıları takip eder. Bu nedenle, bağlantısı olmayan sayfalar taranmayacaktır.

Tarayıcı gelmezse, site derecelendirilmez. Dahili bağlantılarla tarayıcıların sitede gezinmesini kolaylaştırın.

Dahili bağlantıların SEO üzerinde olumlu bir etkisi vardır ve ayrıca tarayıcıların sayfayı bulmasını kolaylaştırır.
Bir site haritası oluşturun

Bir site haritasına sahip olmak, tarayıcıların yeni makaleleri hızla fark etmesine ve tarayıcıların fark etmediği sayfaları ortadan kaldırmasına olanak tanır.

Google’a göre Site haritası göndermek, sitenizi optimize etmenin en önemli faktörlerinden biridir. Bir site haritası göndermek, arama motorlarının bir sitede bulunan tüm URL’leri keşfetmesine ve sayfanın içeriği değiştiğinde bunları hızla indirmesine olanak tanır.

robot.txt kullanın robots.txt, taranmaması için toplamak istemediğiniz içeriği kontrol eden bir dosyadır. Bu, tarayıcının önemli içeriği taramasını sağlar.

Veritabanındaki sayfaları düzgün şekilde indekslemeyi kolaylaştırın
Tarayıcı tarafından bulunsa bile, düzgün bir şekilde dizine eklenmemişse doğru değerlendirilmeyebilir. Dizine eklenmesini istemediğiniz şeyler için uygun işlemi yapın.

kurallı etiket Kurallı etiket, yinelenen sayfalar olduğunda arama motorlarına hangi URL’nin en önemli olduğunu söyleyen bir HTML etiketidir.

Örneğin, http ve https URL’leri normalleştirilmemişse veya alışveriş sitesinde farklı renklerde ürün sayfaları bulunuyorsa yinelenen içerik olarak kabul edilebilir.

Yinelenen içeriğin genellikle daha düşük bir derecelendirmeye sahip olduğu kabul edilir.
Bu nedenle, yukarıdakiler doğruysa, Google’ın yinelenen içerik olmadığını fark etmesi için bir kurallı etiket yüklemeniz gerekir.

noindex etiketi noindex etiketi, dizine eklenmesini engelleyen bir etikettir.

Düşük kaliteli makaleler, Google’ın sitenizi bir bütün olarak düşürmesine neden olabilir.

Bu nedenle, yinelenen içerik, kopya içerik, az miktarda bilgi içeren sayfalar, HTML site haritası sayfaları ve düşük derecelendirilme olasılığı yüksek olan hata sayfaları için noindex etiketini ayarlayın.

Değerlendirilecek bir sayfa yapın İndeks uygun şekilde ayarlandıktan sonra tek yapmanız gereken sayfanın doğru şekilde değerlendirilmesini sağlamaktır.

İçeriğin kalitesini artırmak için büyük bir öncül ama bunun dışında sayfanın değerlendirilmesi ile ilgili maddeleri açıklayacağım.

başlık etiketi Her sayfanın benzersiz bir başlığa ihtiyacı vardır.

Son zamanlarda, başlık aranacak anahtar kelimeyi içermese bile daha yüksek sıralamalar alabileceğiniz durumlar olduğu için SEO’nun eskisinden daha az önemli olduğu söyleniyor.
Ancak, yalnızca başlığı değiştirerek sıralamayı iyileştirebilir, bu nedenle site üzerindeki etkisi nispeten büyüktür. Anahtar kelimeleri gereksiz yere aşırı yüklemeden sayfanın içeriğiyle eşleşen bir ad kullanmak iyi bir fikirdir.

Ayrıca, sayfa başlığının TO’nuz üzerinde büyük bir etkisi vardır, bu nedenle sizin için en uygun olanı bulmak için onu rakiplerinizle karşılaştırın.

Metaların önemi

meta açıklama etiketi Başlığa ek olarak, önemli açıklama artık sıralama faktörünün dışındadır. Ancak SEO ile ilgili olmadığı için aynı açıklamayı ayarlamayın. Her sayfayı benzersiz bir açıklama yapın veya hiçbir şey belirlemeyin.

Başlık etiketi Başlığı sayfa içeriğine göre tanımlayın.
Başlıklar h1 ile h6 arasında değişir, ancak hepsini kullanmak zorunda değilsiniz. En önemli h1, her sayfayı başlığın yanı sıra benzersiz bir başlık haline getirmektir.

Başlık etiketleri, cümlelerin içeriğini yalnızca arama motoru robotlarına değil, kullanıcılara da aktarmanın yollarından biridir. Temiz bir anahat elde etmek için başlık etiketlerini uygun şekilde kullanın.

alt nitelik Google tarayıcıları resmin içeriğini okuyamaz. Bu nedenle, alt niteliğini doğru bir şekilde ayarlamanız ve Google’a görüntünün ne gösterdiğini bildirmeniz gerekir.

Mobil uyumlu Akıllı telefonların internet kullanım oranı PC’leri aştığından, akıllı telefon ekranlarında SEO hizmetlerine eskisinden daha fazla odaklanmak gerekli hale geldi.

MFI, akıllı telefonda görüntülenen içeriği değerlendirmek için, arama sonuçlarının sıralamasını belirlerken PC sitesinin içeriğini değerlendirmek için Google’ın kullandıklarını değiştirmeyi ifade eder.

Sadece içerik değil, aynı zamanda meta bilgi ve yapılandırılmış veri işaretlemesinin de mobilde yazılması gerekiyor.

Mobil destek için üç yöntem vardır : “duyarlı”, “dinamik dağıtım” ve “PC ve mobil için farklı URL’ler”  Bunlar arasında PC ile mobil arasında içerik farkı olmadığı için “responsive” önerilir.

Öncelikle sitenin akıllı telefonlar ile uyumlu olup olmadığını kontrol edelim. Onay için Google tarafından sağlanan ” Mobil Uyumluluk Testi ” adlı aracı kullanın .

Sadece anket hedefinin URL’sini girin ve sitenin akıllı telefonlarla uyumlu olup olmadığına karar verilecektir.

Beklenmedik bir durumda akıllı telefon desteğinin tamamlanmaması durumunda desteklenmeyen ürünler alınacaktır, o yüzden ilgili kısmı düzeltelim.

Sayfa hızı Site hızı (sayfa görüntüleme hızı) sıralamayı belirleyen sinyallerden biridir.

Kullanılabilirlik üzerinde büyük bir etkisi olacaktır, bu nedenle görüntüleme hızını artırmaya çalışın.

Görüntüleme hızını artırmak için sitenin şu anda ne kadar hızlı olduğunu kontrol etmek gerekiyor. Aşağıda, görüntüleme hızını kontrol etmek için kullanılan ana araçlar bulunmaktadır.

Her iki araç da size yalnızca mevcut sayfa yükleme hızınız hakkında bir fikir vermekle kalmaz, aynı zamanda geliştirmeniz gereken noktaları da verir. Bu sayfa, aracın fiili kullanımının sonuçlarını ve iyileştirmeleri gösterir.

SEO için dış önlemler SEO harici hizmetleri, başka bir siteden bağlantı vermek veya site adını alıntılamak gibi site dışında alınan önlemlerdir. SEO’da başka bir siteye bağlantı vermek, sitenin faydalı olduğu anlamına gelir.

Diğer sitelerden geri bağlantı alın Geri bağlantılar, harici sitelerden kendi sitenize verilen bağlantılardır.

Dış bağlantılar için çok sayıda düşük kaliteli sitelerin oluşturulduğu ve oradan backlinklerin yüklendiği bir yöntem ortaya çıkmıştır.

Şu anda bu tür önlemler almak için cezalar uygulanmaktadır, bu nedenle bağlantılara karşı önlem alınırken dikkatli olunmalıdır.

Alıntı, bir site adının veya özel adın üçüncü bir tarafça alıntılanması anlamına gelir. Google, SNS üzerinden artan backlinklerin SEO’yu doğrudan etkilemediğini açıkladı ancak alıntıların SEO etkisinin sabit olduğu söyleniyor.

Ayrıca, SNS’de yayılmanın doğrudan bir SEO etkisi olmamasına rağmen, bunun sonucunda diğer sitelerden gelen geri bağlantıların artma olasılığı gibi dolaylı SEO etkileri beklenebilir. Özellikle son zamanlarda aramanın kendisi bazen SNS’de yapılıyor ve SNS’nin kullanımı ile ilgili içerik oluşturmak gerekiyor.

SEO sonuçlarının gözlemlenmesi SEO ile sonuca ulaşmak için bir çok önlemi uygulamak, sonuçları gözlemlemek ve ne tür değişikliklerin meydana geldiğini teyit etmek gerekir.

Oradan geriye dönüp bir sonraki önlem için bundan faydalanacağız. Çeşitli göstergelerin verilerini elde etmek için çeşitli araçlar kullanmak gerekir. SEO için kesinlikle kullanmak istediğiniz araçlarla tanışın.

Yalnızca organik aramadan erişilen verileri kontrol etmek mümkün olduğu için SEO’nun etkisini ölçmek için kullanılabilir. Ayrıca, her sayfanın sayısal değerinden hangi içeriğin sıklıkla görüldüğünü netleştirin ve veriler kötüyse iyileştirmeler yapın.

Profesyonel seo araçları

Google arama konsolu Google Arama Konsolu, site içindeki ayrıntılı durumu kontrol etmenizi sağlayan bir araçtır. Ana maddeler aşağıdaki gibidir.

Bir sunucu hatası nedeniyle sitenin kaybolması gibi önemli bir hata oluştuğunda uyarılar atlanır, böylece anında işlem yapabilirsiniz.

Google Analytics tarafından elde edilemeyen site ile ilgili arama sorgularını görebildiğiniz için, her bir anahtar kelime için görüntülenen sayfanın içeriğini değiştirebilirsiniz.

Sıralama kontrol aracı Her bir arama sorgusunun sıralamasını Google Arama Konsolu’ndan da kontrol edebilirsiniz, ancak ortalama bir sıralama olduğu için yaklaşık bir sıralamadır.

Sıralama edinme site türü için hedef sitenin URL ve anahtar kelimelerini girerek sıralamayı anında öğrenebilirsiniz. Bu, sıralamayı kolayca kontrol etmek istediğinizde kullanışlıdır, ancak aynı anda birden fazla anahtar kelimeyi kontrol edemezsiniz.

İndirme türü için sıralama edinme aracını bilgisayarınıza indirin ve kullanın. Belirlenen anahtar kelimelerin sıralamasını ve sıralamasını alabilirsiniz. Aynı anda birden fazla anahtar kelime kaydetmek mümkündür, ancak sıralama alınırken bilgisayarın gücü açık olmalıdır.

Bulut türü ile birden fazla anahtar kelime kaydedebilmenin yanı sıra, PC açık değilken bile sıralama elde etmek mümkündür. Ancak, ücretli sürüm, indirme sürümünden daha pahalı olma eğilimindedir.

Hepsi bir arada araç Ayrıca SEO için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip araçlar da bulunmaktadır.

Bunları yukarıda tanıtılan ücretsiz araçlarla birleştirerek karşı önlemler alabilirsiniz, ancak bunları oldukça yüksek düzeyde bilgi olmadan kullanmak zordur.

Bu nedenle, yeni başlayanlardan orta düzey kullanıcılara kadar hepsi bir arada araçları ücret ödeseler bile kullanmaları önerilir.

SEARCH WRITE, SEO sorunlarını kolayca analiz etmenize, hizmetleri planlamanıza ve basit bir kullanıcı arayüzü ile etkileri ölçmenize olanak tanıyan bir içerik pazarlama aracıdır.

Şimdiye kadar kullanılan araçların işlevlerinden yoksun olduğu ya da tam tersine, kullanılacak çok fazla işlev olduğu zamanlar oldu, ancak ARAMA YAZMA ile profesyoneller yalnızca gerçekten gerekli olan işlevleri dikkatle seçerler.

Bu nedenle, SEO için içerik pazarlamaya başlayanlar veya SEO’ya aşina olmayan yeni başlayanlar için bile kullanımı kolay bir araçtır.

Aynı anda birden fazla kullanıcı bağlansa bile fiyatı değiştirmeyen bir “ücretsiz lisans sistemi” ve bir görev yönetimi işlevi de uyguladık, böylece tüm ekip için KPI izleme ve görev yönetimini yönetmek mümkün.

Ayrıca 5000’den fazla firmaya sahip SEO danışmanlarının araç çalıştırma desteğinden SEO strateji planlamasına kadar destek verdiği bir plan vardır, bu sayede kurum içi kullanım konusunda endişe duyanlar bile güvenle kullanabilirler ve bu konuda şiddetle tavsiye edilen bir araçtır. yeni başlayanlar için orta düzey kullanıcılar.

SEO hizmetlerinde en sık yapılan hatalar nelerdir?

Burada SEO hizmetlerinde sıklıkla yapılan üç hatayı anlatacağım. Durum buysa, sadece tamir etmenin büyük bir etkisi olabilir, bu yüzden lütfen kontrol edin.

Sitenin amacı/hedefi sabit değil Birçok kişi için siteyi çalıştırma amacı (site hedefi) belirsizdir. Ne tür bir indeks olması gerektiğini ve nasıl olması gerektiğini açıklayalım.

Anahtar kelimelere öncelik verirken site hedefine göre sonuçların değişeceğini belirtmiştim ama bu çok önemli çünkü makale yapısı dahil tüm siteyi etkiliyor.

Site hedefinin iş durumuna göre değişip değişmemesi önemli değildir, bu nedenle her zaman açıkça belirtilmesi gerektiğini unutmayın.

Ayrıca, site hedefi belirsiz kalırsa, içeriği görüntüleme hedefi de belirsiz olacaktır. Cinsiyet , yaş, meslek, ikamet yeri, aile yapısı, yıllık hane geliri, davranış özellikleri, tercihler vb.

Fark etmiş olabileceğiniz gibi, bu , yukarıda belirtilen kişilik ayarına atıfta bulunur. Tıpkı medyayı başlatırken olduğu gibi, site içeriği oluştururken de içeriğin kime teslim edileceğini düşünün.

Nitelik yerine nicelik fikri Şu an için çok makale yazmanız gerektiği düşüncesiyle içerik oluştursanız bile sıralama ve giriş artmayacaktır.

Geçmişte makaleleri toplu olarak üretmek ve karakter sayısını artırmak için birçok yöntem vardı ancak Google “içerik kalitesini” hedefliyor.

SEO hizmetlerinde bu noktaların farkında olarak yüksek kaliteli makaleler yazmalısınız. Ancak kaliteyi çok fazla takip ettiğimiz için miktarın yetersiz olması da bir sorun.

İçeriğiniz ne kadar kendi bilgilerinizi içeriyor ve mükemmel bir makale olursa olsun, rakip içerik zaten daha fazla içerik sağlıyorsa onu sıralamak zor olacaktır.

Kaliteyi sağlarken seri üretim yapabilmek en iyisidir. Makalelerinizin kalitesini kontrol etmek için lütfen aşağıdan indirebileceğiniz kontrol sayfasını kullanın.

Yayınlanan içerikten ayrılma Ama bu sadece “makaleyi yeniden yazmak” ile çok şeyi değiştirir. Basitçe kullanıcının o anda aradığı bilgiyi ekleyerek veya başlığı kullanıcıya çekici gelen bir şeyle değiştirerek, girişlerin sayısı 10 kattan fazla artabilir.

Arama sıralamanız yüksek, ancak TO’nuz düşükse, kullanıcıları çekmek için “Başlığı Değiştir” seçeneğini kullanın.

Arama sıralamanız düşük, ancak TO’nuz yüksekse, içeriğinizin kalitesini artırmak ve arama sıralamanızı iyileştirmek için “Yeniden Yaz” seçeneğini kullanın.

Ayrıca, yeni bir makale oluşturmak ve tek seferde en üstte görüntülemek oldukça zordur. Yeni bir makale yayınladıktan sonra bile, sıralamaya bakıp birçok düzenleme yapacağınızı düşünmek daha iyidir.

Tamamen kurum içi operasyon yeni maliyetlere yol açmaz, ancak önlem alınması zaman alır ve hizmetlerin kalitesinin diğer sistemlere göre daha düşük olması muhtemeldir.

Ek olarak , SEO hakkında bilgi genellikle yalnızca sorumlu kişi üzerinde yoğunlaşır. Bu nedenle, bir kişi işten ayrıldığında, çoğu zaman bilginin bir sonraki kişiye yeterince iletilmediği görülür.

Danışmanlık talebinde bulunursanız, hizmetlerin kalitesi daha yüksek olacak ve sonuca ulaşma olasılığı ve sonuca ulaşma hızı daha hızlı olacaktır. SEO hakkında bilgi, danışmanlık içeriği belirli bir miktarda biriktirilecektir.

Tamamen kurum içi operasyon ve danışmanlık arasında ücretli SEO araçları ile operasyon vardır.

Hangi aracın seçildiğine bağlı olarak farklılıklar vardır, ancak hizmetlerin kalitesi, şirket içindeki bilgi birikimi, sonuçların elde edilmesi için geçen süre ve maliyet dengelidir, bu nedenle önerilen sistem budur.

Araç kullanmanın veya danışmanlık talep etmenin maliyetli olduğu için karar vermenin zor olduğu birçok durum vardır, ancak para harcarsanız, sonuç olarak oturum daha hızlı büyüyecek ve maliyeti geri kazanabileceksiniz.

Şirketinizin artık web sitenize harcayabileceği bütçe ve personel açısından en uygun formu düşünün. Bir şirketten SEO hizmetleri isterken kontrol edilmesi gerekenler

SEO hizmetleri ile ilgili çalışırken, deneme yanılma yoluyla ilerlerken neredeyse kesinlikle uzmanların görüşlerini duymak isteyeceksiniz.

Bu durumda, SEO hizmetleri konusunda uzmanlaşmış bir şirkete sormayı düşünün. İşte gerçekten bir istekte bulunurken kontrol etmeniz gereken bazı iyi noktalar.

Bir şirket nasıl bulunur Bir SEO satıcısı ararken, önce bir sicile bakın. Ancak, geçmiş performansın güvenilir olup olmadığını belirlemek için biraz SEO bilgisine sahip olmanız gerekir.

Ayrıca hizmetleri SEO firmasına bırakmamak için önceden biraz bilgi sahibi olmanız da önerilir. Bir satıcının nasıl bulunacağına ilişkin ayrıntılar için lütfen burayı kontrol edin.

İş kaynak kullanırken dikkatli olun Danışmanlık için bir SEO satıcısına sorarsanız, içerik eklemeniz önerilebilir.

Yazacak biri varsa sorun yok ama yoksa dışarıdan bir yazara sorun. Herhangi bir SEO talebinde olduğu gibi, kalitesiz bir yazara çarpmamaya dikkat etmelisiniz. Aşağıdaki sayfa, yazı yazarken dış kaynak kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken noktaları açıklamaktadır.

SEO hizmetleri alırken dikkat edilmesi gerekenler

SEO hizmetlerini kendi zamanında alması gereken sorumlu birçok kişi olduğunu düşünüyorum. Bu tür kişilerin özellikle dikkat etmelerini istediğim şey, “hangi tedbirlerin alınacağına öncelik verilmesi “dir .

İlk etapta SEO’nun en iyi çaba türü olduğu söylenir ve yapılması gereken birçok şey arasında en yüksek önceliğe sahip olarak yapmaya karar vermek gerekir.

SEO hizmetleri ile sadece kendi zamanınızda ilerlerseniz, daha da fazla sonuca yol açacaktır, bu nedenle bunları uygulamak gerekir.

Bu yazıda anlatıldığı gibi alınması gereken önlemlerde herhangi bir sorun yok ancak lütfen yapmanız gerekenlere dikkat edin.

SEO hizmetleri için en önemli cezalar nelerdir? SEO’da, üst sıralarda görüntülenmeyi amaçladığı için kuralda bir delik açmak için önlemler alan bir site vardı. Google bu fazla ve uygunsuz içeriği cezalandıracaktır. Bir ceza alırsanız, sıralamanız önemli ölçüde düşecektir.

Ceza almak için neler yapabileceğinizi bilin. Spesifik bir örnek olarak, bunlar cezaya tabidir.

*Yönergeleri ihlal eden siteler
*Doğal olmayan geri bağlantılar ve giden bağlantılar
*Yalnızca belirli bir siteye veya içeriğe yönlendiren rehberlik sayfası
*Yetkisiz erişim sitesi
*Düşük kaliteli ve değersiz içerik

Bir ceza alırsanız, onunla düzgün bir şekilde ilgilenirseniz çözebilirsiniz. Penaltıya dokunmamaya çalışın ve dokunursanız sakin olun ve onunla başa çıkın.

Özel dikkat gerektiren dış bağlantılara karşı alınan önlemlerden kaynaklanan cezalar

İyi sitelerden gelen doğal bağlantılar gibi yüksek kaliteli bağlantılar SEO’nun önemli bir parçası olsa da, düşük kaliteli bağlantılar için elbette cezalandırılabilirsiniz. Harici bağlantıların sayısını güvence altına almak için, bağlantı koleksiyonları gibi düşük kaliteli bağlantı adı verilen sitelerden kasıtlı olarak bağlantı toplamaya yönelik önlemler almamalıyız.

SEO hizmetlerinin geçmişi Şimdiye kadar SEO tarihine bir göz atalım. SEO’nun geçmişteki tarihçesini bilerek artık sitelerin ve sayfaların neden bu tür algoritmalar tarafından değerlendirildiğini anlayabilirsiniz.

Eski SEO hizmetleri Arama motoru algoritmaları da gerçekten yüksek kaliteli içeriği en üstte gösterebilmek için gelişti, ancak Google uzun süredir aynı şeyi yapamıyor.

Eskiden “arama motorlarında açıkları olan ve kaliteli olmayan içeriklerin en üstte gösterilmesi” yaygındı. Mekanizmasında boşluklar bulunan ve kaliteli olmasa da üst sıralarda yer almaya çalışan SEO hizmetlerine “SEO hizmeti ” denir .

En ünlü SEO hizmetlerinden biri “kötü amaçlı bağlantı satın alma” dır. Bir SEO şirketinden siteniz için özel olarak oluşturulmuş bir link koymasını ve arama sıralamasını yükseltmesini isteme yöntemidir.

Arama motorlarının bir sitenin iyi mi yoksa kötü mü olduğunu sadece bağlantı sayısına göre yargılayabildiği gerçeğinden yararlanarak, sadece onun için oluşturulmuş anlamsız sayfalardan çok sayıda bağlantı oluşturduk.

Günümüzde arama motorunu güncelledikten sonra bu tür black hat SEO artık geçerliliğini yitiriyor ancak birçok kişi hala SEO’nun o zamanlar black hat SEO’yu ifade ettiğini düşünüyor.

Mevcut SEO hizmetleri Algoritma güncellemesi ile Google artık “bağlantı satın al” gibi siyah şapka SEO yapamaz ve artık “kullanıcılar için değerli sayfaları” derecelendirebilir.

Orada doğan fikir, ” içerik SEO ” adı verilen yeni bir SEO hizmetleri fikridir. “İçerik SEO”, kullanıcıların istediği içeriği ve içeriği yaymak ve siteye girişi artırmak için sütun tipi makaleler kullanan bir SEO yöntemidir.

Bu yöntem artık ana akımdır ve SEO hizmetleri için vazgeçilmez bir düşünme biçimi haline gelmiştir. SEO ölçümlerinin mevcut fikri, Google’ın kullanıcılar için değerli olan içeriği yüksek oranda değerlendirdiği ve bunun sonucunda arama sıralamasının da yüksek olduğudur.

Gelecekteki SEO hizmetleri Buraya kadar SEO hizmetlerinin dünü ve bugününü anlattım ama gelecekte SEO hizmetleri ne olacak?

Sonuç “Önce kullanıcı” fikrinin güçlenmesi muhtemeldir. Google, tümü kullanıcı için gerçekten değerli olan sayfaları en üste çıkarmak için bir dizi güncelleme yaptı. Hareketin gelecekte değişmeyeceğine inanılıyor.

Şu andan itibaren SEO tabanlı alanlar ” İçerik kullanıcılar için değerli mi? ” sorusunun farkında olmak isteyebilir.

SEO hizmetleri ile ilgili en son bilgileri ve haberleri her zaman kontrol edin. Arama motoru sıralama algoritmaları her gün değişiyor. Daha önce etkili olduğu düşünülen şey, bilginiz olmadan verimsiz olabilir.

Böyle bir durumdan kaçınmak için SEO ile ilgili en son bilgileri takip etmek güvenlidir. Temel olarak, Google’ın resmi bilgilerini biliyorsanız sorun yok.

Geniş bir alanda etkisi büyük olan içerikler için şimdiden resmi duyuruları kaçırmayın. Algoritmalar ve diğer güncellemeler hakkında güncel bilgiler içerdiğinden bu hesap mutlaka görülmeli.

Ayrıca Google Arama Merkezi bunu “hızlı başlangıç”, “yeni başlayanlar için SEO” ve “ileri düzey kullanıcılar için SEO” olarak sınıflandırır ve SEO hakkında resmi bilgiler sağlar.

SEO optimizasyon ile uğraşırken, sürekli olarak Google güncellemelerini kontrol edin! SEO için Google’ın düzenli güncellemelerini her zaman kontrol etmelisiniz.
Seo konusundaki talepleriniz için lütfen MARMARA MEDYA ile iltişime geçin.