Web sitesi yapımı , strateji planlamadan operasyona kadar çeşitli süreçlerden oluşur.

Bir de web sitesi açmayı istemek, yenilemek, satışları artırmak gibi çeşitli ihtiyaçlar var ama kaç firma web sitesi kurma sürecinin tamamını kavradıktan sonra inşa ediyor, değil mi?

Her şeyi bir alt yükleniciye atmak yerine, web sitesi planlama ve pazarlamadan geliştirme ve işletmeye kadar tüm akışı anladıktan sonra problem çözmeyi planlayalım .

Bir web sitesi yapım talebiniz söz konusu ise MARMARA MEDYA ile iletişime geçin!

Web sitesi yapımı nedir?

Web sitesi yapımı, bir şirketin kurumsal sitesini veya hizmet sitesini oluşturmak veya yenilemek anlamına gelir.

Site kurma fikrinin kendisi sadece bir web sitesi oluşturmak değil, bir web sitesi kurmanın amacını belirlemek ve hedefi dahil etmektir.

Bir web sitesi kurarken inşaata başlamadan önce yapılması gereken en önemli şey şantiyenin yapılış amacını netleştirmek ve netleştirmektir.

Siteniz ne kadar harika olursa olsun, bu siteyi neden kurduğunuzu herkese açıkça söyleyemezseniz, kimin için olduğunu bilemezsiniz ve sonuç olarak çalışır durumdadır. tamamlamak.

Lütfen bir WEB PROJESİ oluştururken 6 kontrol noktasını kontrol edin.

✔︎ Geliştirme projesinin adını paylaşabilir misiniz?

Proje adının listelendiğinden emin olun. Tekliflerde, satınalma siparişlerinde, sözleşmelerde vb. kullanılacaktır.

✔︎ Gerekli doneler var mı?

Sistemin tamamını anlamak için lütfen “Yapım Amacı”, “Sonuçlar”, “Bütçe”, “Program” ve “Hedefler”in açıklandığından emin olun.

✔︎ Sistem geliştirme şirketinin rolünü ve beklentilerini açıkça belirtiyor musunuz?

Sipariş veren şirket ile geliştirme şirketi arasındaki görev dağılımını netleştirmek için geliştirme şirketinden beklentilerinizi açıkça belirttiğinizden emin olun.

✔︎ Proje ile ilgili sistem açık mı?

Geliştirme şirketini takip eden sipariş veren kişiden sorumlu kişinin net olduğundan emin olun.

✔︎ Dikkate alınması gereken maddeler ve henüz karar verilmeyen içeriklerin bir listesi var mı?

Şaşırtıcı bir şekilde, daha sonra sorun haline gelen bu belirsiz ve kararsız kısımdır.
Henüz karara bağlanmamış, belirsiz, üzerinde düşünülmüş şeyler gibi karar verilmeyen kısımları listelemek ve iletmek önemlidir.

✔︎ Yeni bilgiler sağlandı mı?

Referanslar, hizmetlerimizle ilgili diğer bilgiler ve yalnızca sipariş verenin anlayabileceği sektör bilgileri israf edilmez, bu nedenle bunları mümkün olduğunca dahil etmeye çalışın.Ayrıca rakiplerle ilgili bilgileri de eklerseniz, örneğin bir site tasarlarken olduğu gibi pazarlama araştırmaları için de faydalı olacaktır.

Aşağıda web sitesi yapım süreci yer almaktadır.

Web geliştirme Oryantasyon

Site inşaasının amacını, iş içeriğini, hedeflenen hedefleri vb. tartışacağız; AMAÇLARI önceden düzenlerseniz, yönlendirmeye sorunsuz bir şekilde devam edebilirsiniz.
Yönlendirme yoluyla, bilgileri düzenleyeceğiz ve sitenin inşa edilmesi gereken yönü ele alacağız.

  • Planlama, planlama ve teklif sunumu

Yönlendirmenin içeriğine bağlı olarak, hedef kullanıcıların seçimini, planlamayı, site kompozisyonunu, içerik taslağını vb. formüle edeceğiz ve bir teklif oluşturacağız.
Site inşaatı için bir teklifle birlikte bir teklif sunulacak.

  • Sözleşme

Teklif içeriklerini ve teklifleri inceledikten sonra sipariş aşamasına geçin. Bu durumda yazılı olarak sözleşme vs. yapıp üretim sürecini başlatacağız.

  • Site tasarımı

İlk önce siteyi tasarlayın. Sunucu ağının altyapı tasarımından siteyi oluşturan yazılım kısmına kadar tüm sistemi kapsayan bir tasarımdır. Yumuşak kısım için site haritasından bir tel kafes oluşturun ve kontrol edin.
Ardından, site yapılandırmasının son bir onayını yapın.

  • Yapım

Site yapılandırmasına ve tel kafese dayalı olarak tüm siteyi tasarlıyor, kodluyor ve geliştiriyoruz.
Yolda tasarımı kontrol ederek ilerleyeceğiz. Geliştirme tamamlandığında, sunucu ağını oluşturacağız ve yayına hazırlayacağız.

  • Test

Kapalı bir ağda tüm sitenin görüntülenmesini ve çalışmasını kontrol edeceğiz. Kusurlar, bozuk ekranlar ve anormal ekran geçişleri gibi sorunları gidereceğiz.

  • Teslimat ve serbest bırakma

İşlemi kontrol ettikten sonra herhangi bir sorun yoksa serbest bırakacağız.

  • Bakım ve çalıştırma

Yayımlandıktan sonra sistem hatası veya arıza gibi bir sorun varsa anında aksiyon alınması gerekir.

  • Site inşaat maliyet

Burada, web site tasarımı inşaatının maliyet piyasası hakkında bazı kalıpları tanıtacağız. Yeni WEB üretimi ve sistem inşaatı ilk geliştirmesi için piyasa fiyatı olacaktır. Bakım, çalıştırma ve SEO, yakalama cümlesi ve metin yazımı dahildir.

✔︎Küçük mağaza sitesi

Genel tüketicileri hedefleyen küçük bir mağaza sitesi olacak. Genel tüketiciler için olduğu için akıllı telefonlarda ekranın çökmemesi şart.

✔︎ Küçük işletme sitesi

Genel bir küçük şirket tanıtım sitesi olacak. Yaklaşık 20 sayfalık bir site için güncelleme bir haber blog sayfası olacaktır.
Sitede kullanılan fotoğraflar kaldırılacaktır.

✔︎ Orta ölçekli kurumsal site

Orta ölçekli veya daha büyük bir şirket tanıtım sitesi olacaktır.
Firmaların ele aldığı ürün ve hizmetlerin tanıtımını da eklerseniz 100 ila 200 sayfa olur ve sayfayı düzenleyebileceğiniz bir bölüm vardır.

✔︎ Kontrol noktası
Lütfen yalnızca referans için maliyet piyasasını kontrol edin. Miktar, ölçeğe ve özelliklere bağlı olarak değişir. Lütfen arıza kalemlerini geliştirme şirketinden alınan teklife ekleyin ve onlardan her bir kalem için teklif hesaplamasını isteyin.

Tedarikçiye sadece maliyete göre karar vermeyin. Sırf ucuz diye karar vermek çok tehlikeli ama gelin birkaç firmanın teklif ve tekliflerine göre kesin bir karar verelim.

Bir site inşa etmek, ölçeği ne olursa olsun çok maliyetli bir iştir ve şirketin karlılığı üzerinde büyük etkisi vardır. Bunu akılda tutarak, projeye dahil olan üyelerin içinde kaybolmamak ve ne yapılması gerektiğini açıkça belirtmek sipariş vermekten sorumlu kişinin işidir.