Web Tasarım Şirketleri; Web sitelerinin tasarımını ve kodlarını yapan kuruluşlara web tasarım şirketleri adı verilmektedir.

Web Tasarım hizmeti veren şirketlerin neler yapabildiği, ne hizmetler verdiği ve hangi aşamaları takip ederek işlemleri yaptığı bununla birlikte verdiği hizmet karşısında talep ettiği ücretin de ne kadar olduğu oldukça önemlidir.

Web Tasarım Şirketleri bölge lokasyonunda firmalar için oldukça önemlidir. Web tasarım firmasının tecrübe ve bilgi birikimi sektör için en önemli sermayedir.

Öncelikle internet sitesi tasarım şirketleri her zaman yenilikleri, yeni teknolojileri takip ediyor olmalıdır. Peki profesyonel bir web sayfasını kimler yapabilir?  Web tasarım yapan şirketlerden hizmet alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Öncelikle hizmet alacağınız tasarım şirketinin kurumsal olarak pek çok projede yazılım üretmiş olması ve sektörde devamlılığı devam eden bir firma olması en önemli kriterdir.

Bununla birlikte özel projeler de geliştirmiş olması gerekmektedir. Özel bir ya da birkaç tane proje geliştirmiş olan yazılım firmalarının tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

 

Çünkü bu tür firmalar hızlı bir şekilde ihtiyaçlarınıza göre öneriler ve çözümler sunabilecek kapasitededir.

Tercih ettiğiniz web tasarım şirketleri alacağınız hizmete yakın çalışmalar yaptığını iddia ediyorsa bu durumu mutlaka incelemeniz gerekmektedir.

Hizmet alacağınız web tasarım firmasının çalışmalarını ve kalitesini araştırmak için, hizmet verdiği birkaç müşteriyi arayıp bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca bu şirketlerin satış sonrasında da destek sağlaması oldukça önemlidir.

Web Tasarım şirketlerinin mutlaka bir konumu ve adresi olmalıdır. Çünkü freelance yani serbest çalışan, herhangi bir işverene bağlı olmayan ve bağlı olmayacak şekilde çalışan personellere hesap sormazsınız.

Bu durumda herhangi bir yaptırım uygulama seçeneğiniz de olmaz. Bir şirket olması ayrıca önemlidir. Son olarak dikkat etmeniz gereken kriter de tercih ettiğiniz şirketlerin sosyal medyada aktif rol almalıdır. Bu durumu gözlemlemenizde de fayda var.

Web Tasarım Şirketleri Ne İş Yapar?

İnternet Tasarım Şirketleri en önemli özellikleri olarak 7/24 çalışan bir karşılama alanının olması ile dikkat çekmektedir.

Profesyonel bir şekilde ve akıcı, hızlı çalışmalardan sorumludur. Web Tasarım hizmetlerinin verdiği bazı hizmetler şunlardır;

Kurumsal Web Tasarım sizi yansıtır

Kurumsal bir web sayfası eğer bir amaca hizmet ediyorsa hazır bir web sitesi yerine özel bir web tasarım hizmeti alması daha doğrudur ve tavsiye edilen budur.

şirketler kendine ait yazılım ve tasarım ekibi bulundurur. Bu yazılım ve tasarım ekibi ile müşterilere destek verir.

Tasarımların müşteriler tarafından beğenilmesi ve işin hızlı ve güvenli olarak yapılması önemlidir. Hızlı ve güvenli olmasının yanında SEO kurallarına da uygun bir web tasarım hizmeti verilmesi olmazsa olmazdır.

Özel Web Yazılım

Web Şirketleri özel web yazılım hizmeti de vermektedir. Özel web yazılım hizmeti özenli olunması gereken, zaman ve emek isteyen bir hizmettir.

Bununla birlikte kişilerin özel isteklerine göre ve standartların dışında oluşturabilen bu doğrultuda hizmet veren projelerdir.

Özel web yazılımları hizmeti veren şirketler tasarımların yanında isteğe göre hazırlanan özel web yazılım işlemlerini de kapsamaktadır.

Bir web tasarım firma araştırması yapıyorsanız dikkat etmeniz gereken kriterlerin başında özel web yazılım hizmetinin veriliyor olmasıdır.

Özel web yazılım üreten şirketler ülkemizde oldukça azdır ve bu sebepten dolayı da biraz maliyetlidir. Bunun için de özel web tasarımı yaptırmak istiyorsanız bütçenizi biraz geniş tutmanız gerekmektedir.

E-Ticaret Sitesi

Pandemi süreci ile birlikte kişilerin alışveriş alışkanlıklarında bile değişiklikler meydana gelmiştir. Öyle ki e-ticaret siteleri artık alışveriş alışkanlıklarında da yenilikler getirmiştir.

E ticaret altyapıları gün geçtikçe ve teknoloji gelişmeye devam ettikçe bizlere yeni özellikler ve teknolojiler sunmaya devam etmektedir.

Özellikle çağımızda sosyal medya platformu olan Instagram yoğun bir şekilde satış odaklı kullanılmaya başlanmıştır. Instagram üzerinden satış yapan firmalar müşterilerini dev sayfalarına yönlendirme amacı taşımaktadır.

Bazı web sayfaları e ticaret ihtiyaçlarını ve kullanılabilirliğini müşterilere uygun bir şekilde tasarlayamamaktadır. Bu sebepten dolayı da müşteriye zorluk yaşamaktadır ve siparişini vermeden sayfadan ayrılmaktadır.

Günümüzde bu duruma web tasarım şirketleri bir artık bir son vermiştir ve yıllardır devam eden e ticaret çalışmaları kullanıma hazır hale getirmiştir.

Bu doğrultuda oldukça kolay kullanım ve hızlı bir şekilde çalışma hizmeti sunmaktadır ve üstelik çok kısa bir süre içerisinde siparişiniz oluşturmanızı sağlamaktadır.

We site tasarımı Kurumsal Kimlik Çalışmasıdır

Kurumsal kimlik çalışması tasarım şirketleri tarafından verilen bir hizmettir. Kurumsal kimlik çalışması bir web şirketi tarafından biri firma için gerekli olan tüm basılı ve dijital çalışmaların içerisinde bulunduğu bir çalışmadır.

Web Tasarım Şirketlerinin verdiği hizmetler arasında, küçük, orta ya da büyük firmaların veya şirketlerin kurumsal kimlik çalışmalarını başından sonuna en ince ayrıntısına kadar yürütme, işletmelerin yükünü hafifletme hizmetleri yer almaktadır.

Bir firmanın ya da şirketin imajını yansıtma konusunda kurumsal kimlik çalışmaları oldukça önemlidir. Bunun için de tecrübeli ve uzman bir ekip tarafından kurumsal kimlik çalışmalarının yürütülmesi gerekmektedir.

Bu doğrultuda uzman kadrosu, yenilikçi yapısı ve kaliteli hizmet anlayışı sunan profesyonel hizmet veren şirketler ile çalışmak daha doğru ve verimli olacaktır.

Tasarım Şirketleri tarafından hazırlanan kurumsal kimlik çalışmalarında yer alan başlıca hizmetler şunlardır;

Web Sitesi
Logo
Kartvizit
-Antetli Kağıt
-Fatura, İrsaliye, Zarf
-Katalog
-Broşür

Özel Yazılım Geliştirme

Özel yazılım geliştirme hizmeti web şirketleri tarafından verilen zahmetli bir hizmettir. Ancak bu işlemler her zaman zor olsa da imkansız olmamıştır.

Bu noktada etkili olan durum ise web tasarım hizmeti veren şirketlerin özel yazılım geliştirme alanında kendine güvenen, bilgili, proje deneyimleri olan alanında uzman bir ekibe sahip olmasıdır.

Özel yazılım geliştirme hizmeti tamamen özel bir proje olduğu için ve kullanıcıya özel hazırlandığı için öncelikle ihtiyaçların belirlenmesi önemlidir. İhtiyacın durumuna göre fikir alışverişleri, araştırmalar ve yapılması gerekenler belirlenir.

WordPressi tanıyın

WordPress gelişmiş içerik yönetim sistemidir. Web Şirketleri tarafından verilen WordPress Web Sitesi hizmeti ücretsiz araçlar sunuyor olması ile de kaliteli bir site oluşturmanız için önemli bir hizmettir.

Gelişmiş bir altyapıya ve mobil uyumlu tasarımlara sahiptir. Bu sebepten dolayı da kullanıcıların ilk tercih ettiği yapılar arasında ilk sırada WordPress yer almaktadır.

WordPress günümüzdeki teknolojiye ve standartlara en uygun sistemler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte yüksek hızda performans gösterir ve gelişmiş bir SEO alt yapısına sahiptir.

Google‘da önce çıkmak isteyen işletmeler için tercih edilmesi gereken en doğru hizmettir bu sayede işler oldukça kolaylaşır ve kişiler hedeflerine daha hızlı ve kolay bir şekilde yaklaşırlar.

Ayrıca wordpress şirket web site tasarım maliyetini %30 lara kadar indirmektedir. Açık kaynaklı bir alt yapı olduğundan baştan yazılım gerektirmez. Örnek olarak 2022 yılındayız,  AspNet bir web sitesini 13000₺ bazında yaptırabilirken bu maliyet 4000₺ civarına kadar inebilir. Tabi bu orantı tahmindir. Fiyatları asıl içerikler belirler.

SEO Danışmanlığı geleceğinizdir

Web Şirketleri tarafından verilen hizmetler arasında SEO danışmanlığı hizmeti de yer almaktadır. SEO danışmanlığı hizmeti sayesinde arama motorlarında en üst sıralarda yer alabilirsiniz.

Bir web sitesi için olmazsa olmaz hizmetlerden biri SEO Danışmanlığı hizmetidir.

SEO arama motorları sonuçlarından istenen kelimede çıkabilmek için yapılan çalışmaların genel adıdır. Eğer SEO Danışmanlığı hizmeti sayesinde istediğiniz noktaya geldiyseniz Google için ödeyeceğiniz reklam ücreti de düşmeye başlar.

Pek çok kullanıcı tarafından reklam alanında yer alan firmaların bu kategoriye para karşılığında çıktığını bilmektedir ve bunun için de güvenmez. SEO ile arama motorlarında en üst sıralarda yer almak istiyorsanız SEO Danışmanlığı hizmetinden yararlanmanız faydalı olacaktır.

Dijital Reklam Danışmanlığı

Dijital reklam danışmanlığı hizmeti web tasarım şirketleri tarafından tüm reklam platformlarının profesyonel bir şekilde yönetilmesi için verilen bir hizmettir.

Günümüzde pazarlama ve bir reklamının ürününün satışının yapılabilmesi için dijital platformlar daha etkili bir hale gelmiştir.

Artık akıllı telefonlar, tabletler bilgisayarlar ile ürünleri en ince ayrıntılarına kadar inceleyebilecek teknolojiler elimizin altında. Ancak bir ürün pazarlaması yapılırken yalnızca reklam aracılığı ile ön plana çıkmak doğru bir yöntem değildir ve mutlaka bir amaç olmalıdır.

Bunun için de bir ürünün pazarlanabilmesi yerine ürünün faydasının pazarlanması daha önemlidir. Bu doğrultuda dijital platformlarda tüm reklam çalışmalarınızı dijital reklam danışmanlığı veren web tasarım şirketleri yürütülürken size yalnızca kazanmak kalır.

Web Tasarım Şirketleri Nasıl çalışır?

Web Tasarım Şirketleri gelen siparişin durumuna, önemine ve özelliğine göre farklı şekilde çalışma biçimleri oluşturmaktadır. Takip edilen aşamalar arasında ilk olarak araştırma vardır.

Hizmet alacağınız web tasarım şirketleri işinizi ve firmanızı araştırır. Siteniz hakkında incelemeler yaparak bir rapor oluşturur ve bununla birlikte rakip firmalar da incelenir.

Daha sonra bir planlama yapılır. Reklam için gerekli materyaller toplanır. Ardından işiniz ile ilgili yazılım ve tasarım süreçlerine geçilir. Firmaların isteklerine göre geliştirme aşamaları uygulanır.

Reklam için planlama yapılan çalışmaların firmanızın dijital kimliğine uygun olması için son düzenlemeler de yapılır. Web Tasarım Şirketleri tarafından verilen bu hizmetlerin ardından müşterilerin firmanızı bulması beklenir.