Web site tasarımın önemi tarafından verilen çeşitli hizmetler günümüzde artık internet üzerinde bir lüksten daha çok zorunluluk haline gelmiştir. Öyle ki tasarım firmaları bu alanda da firmalarını tanıtmak için bir platforma ihtiyaç duymaktadır.

İşletmelerin imajı için şirketlerin kurumsal web sitelerinin profesyonel görünmesi oldukça önemlidir. Kurumsal web sitelerinde firmaların kurumsal bilgileri yer alır ve firmayı, sektörü tanıtan nitelikte olması gerekmektedir.

Bu doğrultuda sitelerin kişilerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanması için profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyulmaktadır. İşte bu noktada da Web site tasarımın önemi devreye girer.

Hizmet vereceğimiz firmaların ihtiyaçlarını ve hedef kitlesini belirler. İşletme ihtiyaçları ve geri kazanımı gözetilerek bir web site tasarımı yapılır.

Bu tasarım esnasında karşılıklı olarak web tasarım hizmeti veren firmalar ile diyalog halinde olmak önemlidir böylece verilecek hizmetin daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesi sağlanır.

Web site tasarımın önemi neden önemlidir?

Bu şekilde yürütülen hizmet sonucunda oluşan site müşterileri tatmin edecek ve çıkan sonuç memnuniyet verecektir.

Web sitelerinin tasarımlarından sonra kodlama aşamaları tamamlanır ve içerikler de oluşturularak internet ortamına aktarılır daha sonra da aktif edilir.

Gelişen teknoloji ve elektronik hizmetlerin gelişmesi ile birlikte kurumsal bir firma alacağı hizmet dahilinde sahip olacağı profesyonel web sitesi ile birlikte pek çok ticari olanağa sahip olabilmektedir.

Satış hizmetlerini e ticaret ortamına taşıyarak fiziksel olarak ulaşamayacağı pek çok web site yöneticisini müşterisi haline getirerek portföyüne ekleme şansına sahip olacaktır.

Web site tasarımın önemi verdikleri hizmetler ile web yazılım şirketleri zamanla değerli hale gelen ve rekabetin oldukça arttığı bir platform haline gelmiştir.

Profesyonel Web site tasarım

Bu rekabet ortamında yer almak için de profesyonel bir web firması tarafından yapılacak kurumsal bir siteye ihtiyacınız olacaktır. Bununla birlikte siteniz için SEO uzmanları tarafından yapılacak bir çalışma sayesinde arama motorlarında en üst sıralarda yer alabileceksiniz.

Teknoloji firmamız sunacağı hizmetler için deneyimli ve dinamik bir ekibe sahiptir. Bununla birlikte özgün tasarımlara imza atması önemli ölçüde müşteri memnuniyeti sağlayacaktır.

İşletmemiz müşterilerin isteklerini ve sektörünün ihtiyaçlarını doğru şekilde belirleyen böylece ortaya kurumsal imaj ile doğru şekilde örtüşebilecek bir web sitesi çıkarması gerekmektedir.

Bu şekilde çalışmak için uygun bir ajans tercihinde bulunabilir kararınızı daha kolay verebilmenize olanak tanımış olursunuz. Web tasarımınızın zamanının ihtiyacına göre mobil uyumlu  (responsive) tasarım olarak da hizmet verilmektedir.

Bu hizmet sayesinde siteniz cep telefonları ve tabletler üzerinden de görüntülenebilir hale gelecektir.

Responsive tasarım bununla birlikte arama motorlarında web sitenizin en üst sıralarda görünmesi için de oldukça etkili bir hizmettir ve pek çok kişi tarafından tercih edilen bir tasarım tarzıdır.

CMS den ne anlıyoruz

Günümüzde artık her türlü iş dijital ortamlar üzerinden yürütülmeye başlanmıştır. Bu çağda işini büyütmek isteyen tüm firmalar internette de varlığını göstermeye mecbur hale gelmiştir.

Yani bu durum lüksten ziyade bir gereklilik haline gelmiştir. İnsanların bulundukları yerlerden ortak olarak kullanabildikleri internet ağı sayesinde kitlelere ulaşabilmek adına büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Bu sebepten dolayı da özellikle ticari işler yürüten ve kazançlarının daha da yükselmesini dolayısı ile de kitlesinin artmasını isteyen firmalar internette de yer alarak kendi sitelerini ziyaret edecek potansiyele sahip müşterileri kaçırmamak için bir web sitesi sahibi olmayı önemsemektedir.

Bir web sitesine sahip olmak isteyen firmalar bu iş için Web site tasarımın önemi tarafından sağlanan hizmetlerden yararlanılabilir.

Eğer sizler de bir firma sahibiyseniz ve internet üzerinde olmanın avantajlarını kullanmak istiyorsanız gelişen teknolojiden ve avantajlardan geri kalmak istemiyorsanız güvenilir bir web tasarım firması ile iş birliği yapmanızı öneririz.

Web Tasarım Firması Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Web site tasarımın önemi arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler vardır. Öncelikle almak istediğiniz hizmetler için firma ile iş birliği yapmadan önce fikir edinmenin zor olabileceğini söylemek isteriz.

Ancak bir web tasarım firması ile iş birliğine başlamadan önce o web tasarım firması hakkında fikirler edinebileceğiniz ölçütler şöyledir;

Web site tasarımın öneminın Kurumsallığını Yansıtan Ölçütler Nelerdir?

Web site tasarımın önemi arasından seçim yaparken Web site tasarımın öneminın kurumsallığını yansıtan ölçüleri bilmeniz önemlidir. Bir firmanız var ve firmanız için bir web sitesi yaptırmak istiyorsanız bu durumda ilk olarak google arama motoru üzerinden web tasarım ya da web sitesi tasarım firması hakkında araştırmalar yapmaya başlarsınız.

Karşınıza fasla sayıda seçenek çıkar ve Web site tasarımın önemina ait siteleri kontrol etmeye incelemeye başlarsınız. Bu noktada aşağıda belirteceğimiz kriterler bir web tasarım firmasının web tasarım sitesini gezerken, gezdiğiniz web tasarım şirketinin kurumsallığı hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Sektörde belirli bir süredir yer alan ve halen yer almaya devam eden tasarım firmaları web sitesi üzerinde referanslarımız adlı kısmı bulundurur.

Bu referanslarımız bölümde web tasarım firmasının daha önce kendi firması üzerinden hizmet alan başka firmalar ile yaptığı web tasarımlar bulunur.

Bu bölüm tamamen Web site tasarımın önemi tarafından burada bulunan ve başka firmalar ile yapılan tasarımlarını yani daha önceki tecrübelerini kanıtlamak üzere sergi yapılan kısımdır.

Bir web tasarım firmasından hizmet almak istiyorsanız siz de bu tasarımları inceleyip kontrol ederek o tasarımları yapmış olan web tasarım firmasının sizin ihtiyacınıza uygun bir web sitesi yapıp yapamayacağına karar verebilirsiniz.

Web site tasarımınız Sektörünüze Uygunmu?

Web site tasarımın önemi web sitesi üzerinde bulunan ve referanslarımız kısmında sunulan tasarımlar arasında sizin ihtiyaçlarınıza ve sektörünüze uygun bir tasarım olup olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Sitesini ziyaret ettiğiniz web tasarım firması daha önce sizinle aynı sektörde yer alan başka bir firma için tasarlamış olduğu web siteye göz gezdirebilirsiniz. Bu sayede nasıl web siteler tasarladığını, nelere dikkat ettiğini kontrol etmiş olacaksınız.

Tüm incelemeleriniz ve kontrolleriniz sonucunda bu SİTE TASARIMfirmasının sizin için bir web sitesi tasarlayıp tasarlayamayacağına karar verebilirsiniz.

Tasarım Kurumsallığı Yansıtma Açısından Ne Kadar Başarılı olmalı?

Tasarım Firmaları tarafından oluşturulan referanslarımız kısmında yer alan tasarımların sektörü ve kurumsallığı yansıtma derecesi oldukça önemli bir kriterdir.

Referanslar Kısmında sizinle aynı sektörde yer alan bir firma ile yapılmış olan tasarımlar varsa dahi bu tasarımların sektörel uyumluluğu ve kurumsallığı ne derece yansıtıyor olduğunu görün.

O firmadan herhangi bir hizmet almadan önce sorgulamanız gereken durumlar arasında yer almaktadır

Referanslar Kısmında Yer alan tasarımlar arasından sizin sektörünüz ile aynı sektörde bulunan bir firma için yapılmış olan tasarımlara baktığınız zaman tasarım esnasında kullanılan renklere, yazı fontuna, ikonlara dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

Bu öğelerin tamamen bir bütünlük sağlaması firmanın sektöre uygun olup olmadığını gösterir. Bununla birlikte tasarımı yapan tasarımcının kullanıcı deneyimine göre düzenleme yapıp yapmadığına da dikkat etmelisiniz.

Bir de site içerisinde gezinti yapmanın kolaylığını da test etmeniz faydalı olacaktır.

Bir internet sitesinden fazlasına sahip olmalısınız

Hizmet almak için araştırma yapacağınız Web site tasarımın önemi arasından seçim yaparken içerikler konusuna da dikkat etmelisiniz. Web sitesini ziyaret ettiğiniz web tasarım firmasının kurumsal olup olmadığına dair bir çıkarım yapabilmek için site içerisindeki içeriklerin nasıl olduğunu kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Hem yazıların hem de görsel düzenin nitelikli olması gerekmektedir. Bununla birlikte yazılar ile görseller birbiri ile uyumlu olmalıdır. İçeriklerin nitelikli olup olmadığını da kendinize şu soruları sorarak değerlendirebilirsiniz;

İçerikler yeteri kadar bilgi içeriyor mu

Seçeceğiniz web tasarım işletmesi arasında inceleme yaparken içerikler hakkında sen tasarım sektörü ile alakalı yeterli bilgi barındırıp barındırmadığına dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

Sitesini ziyaret ettiğiniz tasarım firmasının işi ile yeteri bilgiye sahip olmasını ve deneyimini, tecrübesini test etmek için içerikler yol göstericidir. Yeteri kadar bilgilerini ve deneyimini içeriklerine aktarabilmişse tercihinizi bu firmadan yana kullanabilirsiniz.

Web site tasarımın önemi İçerikler özgün mü?

Web site tasarımın önemi arasından web sitesindeki içerikleri özgün olanı seçmek daha doğru olacaktır. Web Tasarım firmasının web sitesinde bulunan içeriklerin özgün olması o web tasarım firmasının işini ne kadar önemsediğini ve ciddiye aldığını göstermektedir. İçeriklerin özgünlüğünü kontrol ederek de bir fikri sahibi olabilirsiniz. Bu noktada içerilerin özgünlüğünü kontrol edebileceğiniz sitelerden yararlanabilirsiniz.

İçeriklerde imla yanlışı var mı, varsa ne sıklıkta yer alıyor?

Web site tasarımın önemi tarafından web sitelerinde sunulan içeriklerde imla yanlışının az olması ya da hiç olmaması o web tasarım firmasının bu iş için görevlendirdiği bir çalışanın olduğunu göstermektedir. Bu durum da o firmanın kurumsallığını belli etmektedir.

İmlâ yanlışı ile birlikte bir yazının nitelikli olması için ziyaret ettiğiniz site içerisindeki yazılara bakarken belirli bir kompozisyon düzeninin olup olmamasına dikkat edebilirsiniz.

Gelişi güzel yazılmamış, gerçekten konu hakkında bilgilendirici çözümleri içerisinde bulunduran yazılar daha sağlıklıdır. Yalnızca arama motorlarında ön planda yer almak için yapılmış yazıları bulundurulan Web site tasarımın önemi doğru bir seçim olmayacaktır.

SEO ÇALIŞMASI

Ziyaret ettiğiniz Web site tasarımın önemi arasından site değerlendirmesi yaparken SEO konusunda da ne kadar başarılı olduğuna dikkat edebilirsiniz. SEO arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir.

SEO ile uyumlu içerikler sayesinde arama motorunun üst sıralarında yer alınmasını sağlanır. Bunun için de SEO konusundaki başarıların da değerlendirilmesi için ziyaret etmiş olduğunuz web sitesinin arama motorunda kaçıncı sırada yer aldığına bakmanız gerekmektedir.

SEO VE İNTERNET UYUMUNA SAHİP OLUN

Sıralamış olduğumuz ölçütler doğrultusunda başarı gösteren bazı internet site tasarımcıları vereceği hizmetler için fiyatları yüksek tutabilmektedir.

Ancak bu fiyatlandırma kurumsallaşmış olan firmaların çalışanlarına ücretlerini ödeyebilmesi için gereklidir. Ancak tabii ki fiyatların çok yüksek olması sizin kafanızda kesinlikle kaliteli bir firma olduğuna dair algı oluşturmamalıdır.

Kaliteli olup olmadığını anlamak için saymış olduğumuz kriterlerin bir arada bulunması önemlidir.